Den nya romantiken

32 föremål
ANNA PALM DE ROSA, akvarell, signerad Anna Palm.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HOLLÄNDSK SKOLA, olja på koppar, 1700/1800-tal.
Klubbat pris
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
Klubbat pris
1 701 SEK
Utropspris
4 000 SEK
UNO FALKENGREN, fotografi, daterat 1919.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GUSTAF ERIK HASSELGREN, teckning signerad och daterad 1825.
Klubbat pris
2 355 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LINDORM LILJEFORS, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-TAL. olja på pannå.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HANS ERIK ERIKSSON, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PHILIPPE DE ROUGEMONT, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
4 250 SEK
Utropspris
5 000 SEK
AUGUSTIN ZWILLER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MINIATYRMÅLNING, kopia efter Antoine Vestier, gouache.
Klubbat pris
450 SEK
Utropspris
1 500 SEK
AUGUST MALMSTRÖM, "Odygd (Ordningens återställande)".
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
GUGLIELMO ZOCCHI, olja på papp-pannå, signerad G. Zocchi.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANDRÉ LHOTE, gouache, signerad A. Lhote.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
OLOF ARBORELIUS, olja på duk, signerad O. Arborelius.
Klubbat pris
8 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FRANZ VON PERSOGLIA, olja på förstärkt pannå, signerad.
Klubbat pris
3 850 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FERDINAND FAGERLIN, olja på duk, signerad Ferd. Fagerlin.
Klubbat pris
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK