KISTA, barock, daterad 1777.

KISTA, barock, daterad 1777.

Ek, beslag och handtag av smide och daterad 1777 på fronten. Invändigt med läddika. Längd ca 126, bredd ca 61, höjd ca 73 cm.

Slitage, smärre skador och lagningar. Torrsprickor. Invändigt med lukt. Låset omarbetat, del av nyckel saknas.

Klubbat pris
2 025
179
186
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 mar 2018 8:49
2 025 SEK
4 mar 2018 8:49
2 000 SEK
4 mar 2018 8:48
1 925 SEK
4 mar 2018 8:48
1 825 SEK
4 mar 2018 8:47
1 716 SEK
4 mar 2018 8:47
1 616 SEK
28 feb 2018 20:40
1 500 SEK
26 feb 2018 18:57
1 300 SEK
25 feb 2018 16:11
1 122 SEK
25 feb 2018 10:44
1 000 SEK