Smörknivar 2 st samt fruktknivar 12 st (10-2), silver och ebenhots. 1800-tal.

Refflade skaft av ebenholts. Längd 21 och 15,5 cm.

Skador.

Tillhör Lars-Yngve Johanssons samling E323.

Klubbat pris
1 600
139
146
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (13 bud)
21 jul 2019 18:11
1 600 SEK
21 jul 2019 18:11
1 500 SEK
21 jul 2019 15:37
1 475 SEK
21 jul 2019 15:37
1 375 SEK
21 jul 2019 10:47
1 250 SEK
21 jul 2019 10:47
1 150 SEK
15 jul 2019 11:08
1 100 SEK
15 jul 2019 11:08
1 000 SEK
15 jul 2019 11:06
900 SEK
15 jul 2019 11:06
850 SEK
12 jul 2019 12:49
550 SEK
12 jul 2019 12:49
500 SEK
11 jul 2019 22:56
300 SEK