SERVISDELAR, 5 st Meissen tidigt 1800-tal porslin

Bestående av;
2 koppar med fat (en hänkel saknas)
1 sockerskål med lock höjd 9,5 cm,
1 gräddkanna höjd ca 10 cm,
1 te/kaffekanna, höjd 10 cm

Åldersrelaterat slitage. Andrasortering (kannan). Repor. Obetydligt nagg.

Proveniens

Charlottenlunds gård, Ystad.

Klubbat pris
2 200
209
239
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (14 bud)
28 jun 2019 21:53
2 200 SEK
28 jun 2019 21:53
2 011 SEK
28 jun 2019 21:53
2 000 SEK
28 jun 2019 21:53
1 900 SEK
27 jun 2019 23:34
1 739 SEK
27 jun 2019 23:34
1 639 SEK
27 jun 2019 17:12
1 212 SEK
27 jun 2019 14:52
1 200 SEK
27 jun 2019 14:52
1 100 SEK
27 jun 2019 14:52
1 000 SEK
27 jun 2019 14:51
900 SEK
20 jun 2019 10:19
500 SEK
20 jun 2019 10:19
400 SEK
20 jun 2019 10:14
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13