Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, DRAPERIER, 1 par, "Element", inplock på linnebotten, ca 226,5 x 71 cm vardera.

Ett signerat AB MMF. Rutmönster med polykroma stiliserade blommor. (Ovanliga).

Ställvis något slitage, något smutsiga, smärre fläckar, flera skador och lagningar.

Formgivare

Klubbat pris
14 505
1 287
1 343
Utropspris
6 500 SEK
Budhistorik (25 bud)
9
21 jul 2019 19:38
14 505 SEK
8
21 jul 2019 19:37
14 005 SEK
9
21 jul 2019 19:37
14 001 SEK
8
21 jul 2019 19:37
12 701 SEK
9
21 jul 2019 19:35
12 201 SEK
8
21 jul 2019 19:35
12 001 SEK
8
21 jul 2019 19:35
11 701 SEK
9
21 jul 2019 19:35
11 201 SEK
8
21 jul 2019 19:34
10 501 SEK
9
21 jul 2019 19:32
10 001 SEK
8
21 jul 2019 19:32
10 000 SEK
8
21 jul 2019 19:32
9 001 SEK
9
21 jul 2019 19:32
8 801 SEK
9
21 jul 2019 18:50
8 700 SEK
8
21 jul 2019 18:50
8 500 SEK
8
20 jul 2019 20:08
7 700 SEK
20 jul 2019 20:08
7 500 SEK
8
20 jul 2019 20:08
7 500 SEK
20 jul 2019 16:35
5 000 SEK
20 jul 2019 16:13
4 200 SEK
13 jul 2019 20:48
3 701 SEK
12 jul 2019 9:20
3 501 SEK
12 jul 2019 6:22
1 211 SEK
12 jul 2019 0:10
1 111 SEK
11 jul 2019 23:07
1 000 SEK