Florence Knoll

(USA, 1917-2019)
Florence Knoll
(USA, 1917-2019)

FLORENCE KNOLL, fåtöljer, 4 st, för Nordiska Kompaniet, 1900-talets andra hälft.

Stomme av målat trä. Lösa plymåer klädda med textil. Sitthöjd 40. Bredd 50. Djup 90. Höjd 75 cm.

Textil med slitage.

Klubbat pris
2 121
188
198
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (7 bud)
14 jul 2019 2:45
2 121 SEK
14 jul 2019 2:45
2 000 SEK
14 jul 2019 2:45
1 716 SEK
14 jul 2019 2:45
1 616 SEK
13 jul 2019 6:38
900 SEK
12 jul 2019 3:27
600 SEK
11 jul 2019 16:51
500 SEK