SKÅLAR med LOCK, åtta stycken, lack. Japan, 1900-tal.

Rödlackerad med förgylld dekor. Diameter 13 cm. I japansk trälåda.

Smärre slitage.

Klubbat pris
1 700
148
155
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (22 bud)
4 jul 2019 15:31
1 700 SEK
4 jul 2019 14:46
1 600 SEK
4 jul 2019 14:45
1 500 SEK
4 jul 2019 14:45
1 400 SEK
4 jul 2019 11:58
1 300 SEK
4 jul 2019 11:58
1 200 SEK
4 jul 2019 11:24
1 100 SEK
4 jul 2019 8:49
1 000 SEK
4 jul 2019 8:49
1 000 SEK
4 jul 2019 8:48
950 SEK
4 jul 2019 8:48
900 SEK
4 jul 2019 8:19
850 SEK
4 jul 2019 8:19
800 SEK
2 jul 2019 15:03
750 SEK
2 jul 2019 13:37
700 SEK
2 jul 2019 13:37
650 SEK
2 jul 2019 10:46
600 SEK
2 jul 2019 10:46
550 SEK
1 jul 2019 21:37
450 SEK
1 jul 2019 21:37
400 SEK
1 jul 2019 21:37
350 SEK
28 jun 2019 9:26
300 SEK