BOURDALOU, kompaniporslin. Qing dynastin, Qianlong (1736-95).

Dekor i underglasyrblått av lotusblommor, längd 22,5 cm.

Slitage, glasyrnagg, kantlagningar.

Klubbat pris
830
73
76
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
28 jul 2019 16:47
830 SEK
28 jul 2019 16:47
780 SEK
28 jul 2019 16:46
650 SEK
28 jul 2019 16:46
600 SEK
28 jul 2019 16:46
450 SEK
28 jul 2019 16:46
400 SEK
25 jul 2019 18:42
350 SEK
24 jul 2019 17:25
300 SEK