ARTHUR ANDERSSON, vaser, 6 stycken, stengods, Wallåkra, signerade. 1950 / 60-tal.

Glaserade vaser. Höjd 11, 12, 12,5, 17, 18 och 37 cm.

En otydligt signerad. Smärre slitage, några med obetydliga glasyrmistor.

Klubbat pris
3 200
284
296
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
26 jun 2019 17:20
3 200 SEK
26 jun 2019 17:20
3 000 SEK
26 jun 2019 17:07
2 600 SEK
26 jun 2019 17:07
2 400 SEK
26 jun 2019 16:13
2 000 SEK
23 jun 2019 23:29
1 800 SEK
20 jun 2019 10:58
1 500 SEK