Hertha Bengtson

(Sverige, 1917-1993)
Hertha Bengtson
(Sverige, 1917-1993)

HERTHA BENGTSON, vaser 3 st, stengods. Rörstrand.

Signerade. Höjd 11-32 cm.

Smärre slitage.

Formgivare

Klubbat pris
1 600
142
150
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 jul 2019 20:16
1 600 SEK
10 jul 2019 17:21
1 500 SEK
6 jul 2019 21:13
555 SEK
5 jul 2019 16:13
500 SEK
5 jul 2019 9:36
450 SEK
2 jul 2019 14:36
350 SEK
2 jul 2019 9:51
300 SEK

Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02