Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, VÄVNAD, ca 185,5 x 125,5-126,5 cm, signerad MMF.

Polykromt mönster med trianglar och stiliserade stjärnformade blommor.

Jämnt slitage, smärre fläckar och lagningar. Ställvis skadade fransar, några senare.

Formgivare

Klubbat pris
12 700
1 121
1 169
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
2 jul 2019 12:33
12 700 SEK
2 jul 2019 12:33
12 200 SEK
2 jul 2019 12:32
11 501 SEK
2 jul 2019 12:32
11 001 SEK
2 jul 2019 12:32
10 501 SEK
2 jul 2019 12:32
10 001 SEK
2 jul 2019 12:32
8 201 SEK
2 jul 2019 12:32
8 001 SEK
2 jul 2019 12:32
7 801 SEK
2 jul 2019 12:32
7 601 SEK
2 jul 2019 12:32
7 401 SEK
2 jul 2019 12:32
7 201 SEK
2 jul 2019 11:54
6 400 SEK
2 jul 2019 11:54
6 200 SEK
2 jul 2019 11:44
5 000 SEK
2 jul 2019 11:44
4 800 SEK
1 jul 2019 19:08
4 400 SEK
29 jun 2019 8:58
4 200 SEK
27 jun 2019 8:07
4 000 SEK
26 jun 2019 17:16
3 000 SEK
26 jun 2019 13:10
1 000 SEK