1163907
KINAPORSLIN, 6 st, mestadels Qianlong (1736-95).
Kinaporslin, 6 st, mestadels qianlong (1736 95)

3 st tallrikar i famille rose-dekor. Qianlong. Diameter ca 22,5 cm
Skålfat, Qianlong, diameter ca 23 cm.
Uppläggningsfat, Qianlong, längd 25,5 cm. Bredd 17,5 cm.
Skålfat, 1800-tal, diameter 25 cm.

Tillverkningsdefekter. Kantskador. Famille rosetallrikar med sprickor och retuscher och lagningar

Johan Lundberg
Johan Lundberg
Värderare (föräldrarledig)
+46 (0)708 17 21 08

Slutpris
1 000
94
104
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (3 bud)
5 aug 21:19
1 000 SEK
5 aug 21:18
800 SEK
30 jul 18:26
300 SEK