MATBORD, tre delar, 1800-tal.

MATBORD, tre delar, 1800-tal.

Bestående av ett par så kallade månbord samt ett slagbord. Längd ca (68+44+68+60+60) totalt ca 300, bredd 117, höjd 75 cm.

Renoverat och kompletterat med senare målning. Mittsektionen, slagbordet äldre. Slitage, smärre skador. Något maskstunget.

Klubbat pris
7 000
618
645
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
25 jun 2019 18:37
7 000 SEK
25 jun 2019 18:37
6 800 SEK
25 jun 2019 16:30
6 000 SEK
24 jun 2019 22:00
5 000 SEK
24 jun 2019 21:53
4 700 SEK
21 jun 2019 20:40
3 200 SEK
20 jun 2019 21:25
3 000 SEK
20 jun 2019 3:44
2 200 SEK
19 jun 2019 20:41
2 000 SEK