Erik Höglund

(Sverige, 1932-1998)
Erik Höglund
(Sverige, 1932-1998)

ERIK HÖGLUND, ljuskronor, 2 stycken, 1900-talets andra hälft.

Smidesjärn och glas. För tre respektive sex ljus vardera. Diameter ca 33, höjd ca 50 respektive diameter ca 47, höjd ca 65 cm. Tre stag av smide medföljer längd ca 17 cm vardera.

Obetydligt slitage.

Klubbat pris
7 200
635
663
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
8 jul 2019 8:06
7 200 SEK
8 jul 2019 8:06
7 000 SEK
8 jul 2019 8:06
6 900 SEK
8 jul 2019 8:00
6 700 SEK
8 jul 2019 8:00
6 500 SEK
8 jul 2019 7:47
6 300 SEK
8 jul 2019 7:47
6 100 SEK
7 jul 2019 22:37
5 900 SEK
6 jul 2019 10:27
5 700 SEK
6 jul 2019 10:27
5 500 SEK
6 jul 2019 10:27
5 500 SEK
6 jul 2019 10:27
5 200 SEK
6 jul 2019 10:27
5 000 SEK
6 jul 2019 10:26
4 700 SEK
6 jul 2019 10:26
4 500 SEK
6 jul 2019 10:26
4 200 SEK
6 jul 2019 10:26
4 000 SEK
6 jul 2019 10:15
3 000 SEK
6 jul 2019 10:11
1 000 SEK

 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

182. Laurie Simmons, "Cowboy Pattern", 1979.
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
20 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK