SÄNGBORD, ett par, Halvdan Pettersson Möbelfabrik, Tibro, 1950-tal.

Skiva fanerad med mahogny. Ben av mahognybetsad bok. Rund form med mässingsdetaljer. Två lådor. Klädd i konstskinn. Diameter 37, höjd 55 cm.

Smärre slitage. Märken.

Klubbat pris
4 000
355
370
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
8 jul 2019 17:26
4 000 SEK
8 jul 2019 17:26
4 000 SEK
8 jul 2019 17:26
3 700 SEK
8 jul 2019 17:26
3 500 SEK
8 jul 2019 17:24
3 300 SEK
8 jul 2019 16:41
3 100 SEK
8 jul 2019 16:41
3 000 SEK
8 jul 2019 2:33
2 900 SEK
6 jul 2019 19:23
2 700 SEK
6 jul 2019 19:23
2 500 SEK
6 jul 2019 19:23
2 500 SEK
6 jul 2019 15:36
2 000 SEK
6 jul 2019 8:35
1 900 SEK
5 jul 2019 21:08
500 SEK
5 jul 2019 15:03
300 SEK