1164655
JACOB ÄNGMAN, besticksuppsättning, 63 delar, silver, "Rosenholm". GAB, Stockholm, 1900-talets mitt.

8 bordsgafflar, 17.5 cm.
8 bordsknivar, 20 cm.
10 bordsskedar, 18 cm.
8 förrättsknivar, 16 cm.
9 förrättsgafflar, 14.5 cm
18 kaffeskedar, 12 cm.
1 syltsked, 14 cm
1 sillgaffel, 12 cm.

Vikt utan knivar med stålblad ca 1300 g.

Smärre slitage.

Johanna Graflund
Johanna Graflund
Värderare, biträdande klockspecialist
+46(0)704-557104

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
6 451
614
692
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jul 15:08
6 451 SEK
2 jul 20:34
6 251 SEK
2 jul 15:18
6 051 SEK
2 jul 15:18
6 000 SEK
1 jul 11:13
5 851 SEK