JACOB ÄNGMAN, besticksuppsättning, 63 delar, silver, "Rosenholm". GAB, Stockholm, 1900-talets mitt.

8 bordsgafflar, 17.5 cm.
8 bordsknivar, 20 cm.
10 bordsskedar, 18 cm.
8 förrättsknivar, 16 cm.
9 förrättsgafflar, 14.5 cm
18 kaffeskedar, 12 cm.
1 syltsked, 14 cm
1 sillgaffel, 12 cm.

Vikt utan knivar med stålblad ca 1300 g.

Smärre slitage.

Klubbat pris
6 451
562
589
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (20 bud)
3 jul 2019 15:08
6 451 SEK
2 jul 2019 20:34
6 251 SEK
2 jul 2019 15:18
6 051 SEK
2 jul 2019 15:18
6 000 SEK
1 jul 2019 11:13
5 851 SEK
30 jun 2019 23:12
5 651 SEK
30 jun 2019 23:12
5 500 SEK
30 jun 2019 14:24
5 430 SEK
29 jun 2019 20:26
5 230 SEK
29 jun 2019 16:02
5 030 SEK
29 jun 2019 16:02
5 000 SEK
28 jun 2019 17:52
4 821 SEK
28 jun 2019 12:24
4 621 SEK
28 jun 2019 12:24
4 500 SEK
27 jun 2019 14:31
4 415 SEK
27 jun 2019 13:51
4 215 SEK
27 jun 2019 13:51
4 100 SEK
27 jun 2019 13:11
3 900 SEK
27 jun 2019 13:11
3 700 SEK
26 jun 2019 22:10
3 500 SEK