MATSERVIS, porslin, 57 delar, "Elegance", Rörstrand, 1900-tal.

Med guldrand. Bestående av:
12 mattallrikar, diameter 24 cm.
12 förrättstallrikar, diameter 21 cm.
12 skålfat, diameter ca 20,5 cm.
12 assietter, diameter ca 17,2 cm (en med smärre fotringsnagg).
2 ovala serveringsfat, längd 30 cm.
2 mindre djupa ovala serveringsfat, längd 22,5 cm
2 ovala skålfat med handtag, längd
1 ovalt fat, längd 16,5 cm.
1 kanna, höjd 18 cm.
1 skål med lock, total höjd 13 cm.

Smärre slitage.

Klubbat pris
4 100
362
378
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
4 jul 2019 21:18
4 100 SEK
4 jul 2019 21:17
3 900 SEK
4 jul 2019 21:17
3 700 SEK
4 jul 2019 21:17
3 500 SEK
4 jul 2019 21:17
3 300 SEK
4 jul 2019 21:14
2 900 SEK
1 jul 2019 19:05
2 700 SEK
30 jun 2019 19:59
2 500 SEK
30 jun 2019 19:59
2 300 SEK
27 jun 2019 21:37
2 000 SEK