Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, golvvas,stengods, "Sgrafitto", Gustafsberg, signerad JEkberg och daterad 1917.

Blå glasyr med reliefdekor av tistlar. Signerad Gustafsberg 1917 JEkberg. Höjd 46 cm.

Helhetsintrycket är gott. Sprickor.

Klubbat pris
52 000
4 590
4 788
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (50 bud)
12 jul 2019 17:11
52 000 SEK
12 jul 2019 17:11
50 000 SEK
12 jul 2019 17:11
50 000 SEK
12 jul 2019 17:11
47 000 SEK
12 jul 2019 17:10
45 000 SEK
12 jul 2019 17:10
45 000 SEK
12 jul 2019 17:10
40 000 SEK
12 jul 2019 17:10
40 000 SEK
12 jul 2019 17:10
36 000 SEK
12 jul 2019 17:10
35 000 SEK
12 jul 2019 17:10
31 000 SEK
12 jul 2019 17:10
30 000 SEK
12 jul 2019 17:10
29 000 SEK
12 jul 2019 17:10
28 000 SEK
12 jul 2019 17:10
26 000 SEK
12 jul 2019 17:10
25 000 SEK
12 jul 2019 17:10
23 000 SEK
12 jul 2019 17:10
22 000 SEK
12 jul 2019 17:09
19 500 SEK
12 jul 2019 17:09
19 000 SEK
12 jul 2019 17:09
18 275 SEK
12 jul 2019 17:09
17 775 SEK
12 jul 2019 17:09
15 800 SEK
12 jul 2019 17:09
15 300 SEK
12 jul 2019 17:07
13 650 SEK
12 jul 2019 17:07
13 150 SEK
12 jul 2019 17:07
12 150 SEK
12 jul 2019 17:07
11 650 SEK
12 jul 2019 17:05
10 850 SEK
12 jul 2019 16:59
10 350 SEK
12 jul 2019 16:58
9 550 SEK
12 jul 2019 16:58
9 350 SEK
12 jul 2019 16:57
8 850 SEK
12 jul 2019 16:57
8 650 SEK
11 jul 2019 23:31
7 700 SEK
11 jul 2019 23:31
7 500 SEK
11 jul 2019 22:35
7 200 SEK
11 jul 2019 22:35
7 000 SEK
11 jul 2019 22:33
6 200 SEK
11 jul 2019 22:33
6 000 SEK
11 jul 2019 22:32
4 200 SEK
11 jul 2019 22:32
4 000 SEK
11 jul 2019 22:29
3 800 SEK
11 jul 2019 22:29
3 600 SEK
11 jul 2019 16:22
3 400 SEK
11 jul 2019 15:18
3 200 SEK
11 jul 2019 15:18
3 075 SEK
5 jul 2019 7:09
3 000 SEK
4 jul 2019 13:37
1 500 SEK
4 jul 2019 12:59
1 000 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14