Josef Ekberg

(Sverige, 1877-1945)
Josef Ekberg
(Sverige, 1877-1945)

JOSEF EKBERG, bordslampa, stengods, Gustavsberg, signerad och daterad 1928.

Dekor i sgrafitto av stiliserade blommor i blått mot ljust blå fond. Totalhöjd ca 50 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Krackelyr. Märken.

Klubbat pris
2 700
240
250
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (4 bud)
13 jul 2019 5:53
2 700 SEK
13 jul 2019 5:53
2 500 SEK
11 jul 2019 16:23
2 200 SEK
9 jul 2019 23:46
2 000 SEK