Anna-Lisa Thomson

(Sverige, 1905-1952)
Anna-Lisa Thomson
(Sverige, 1905-1952)

ANNA-LISA THOMSON, vaser, 3 st lergods, "Paprika", Uppsala Ekeby, 1900-talets andra hälft

Vitglaserad reliefdekor av bladverk. Höjd 35,5, 37,5 och 40 cm

Obetydligt slitage.

Formgivare

Klubbat pris
5 900
521
543
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (21 bud)
9
27 jun 2019 16:00
5 900 SEK
8
27 jun 2019 15:59
5 700 SEK
9
27 jun 2019 15:56
5 500 SEK
8
27 jun 2019 15:56
5 300 SEK
8
27 jun 2019 0:40
4 900 SEK
10
22 jun 2019 21:56
4 700 SEK
8
22 jun 2019 20:55
4 500 SEK
9
21 jun 2019 17:40
4 500 SEK
8
21 jun 2019 10:06
4 210 SEK
21 jun 2019 8:46
4 010 SEK
21 jun 2019 8:46
4 000 SEK
21 jun 2019 8:34
3 800 SEK
21 jun 2019 8:34
3 600 SEK
21 jun 2019 8:34
3 500 SEK
21 jun 2019 7:37
2 801 SEK
21 jun 2019 7:37
2 601 SEK
21 jun 2019 6:00
2 400 SEK
21 jun 2019 6:00
2 200 SEK
20 jun 2019 23:09
1 800 SEK
20 jun 2019 21:22
1 000 SEK
20 jun 2019 20:30
300 SEK
Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95