ALF SVENSSON, sideboard, Bjästa Snickerifabrik, 1960-tal.
Ek. Dörrspeglar av flätad rotting. Dörrpar med bakomliggande hyllinredning. Bredd 120. Djup 45. Höjd 72 cm. Nyckel finns.
Ställvis blekt. Slitage. Repor. Märken. Smärre fanerskada.