1166115
Carl Malmsten
(1888-1972)

CARL MALMSTEN, sänggavlar, 2 delar "Guldheden" samt sängbord "Birgitta, Åfors Möbelfabrik. 1900-talets slut.

Sänggavlar "Guldheden", samt sängbord "Birgitta", för Åfors möbelfabrik. Körsbär. Brännmärkta. Gavlarnas bredd 97,5 cm vardera. Sängbordets bredd 41, djup 56, höjd 61 cm.

Smärre slitage. Repor. Märken.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - Z1
Rikard Klev
Rikard Klev
Värderare / Specialist modern konst
+46 (0)739 40 08 14

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
2 800
267
300
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (10 bud)
9 jul 20:29
2 800 SEK
9 jul 20:26
2 600 SEK
9 jul 20:26
2 500 SEK
9 jul 20:25
2 400 SEK
9 jul 20:25
2 200 SEK