SERVERINGSFAT, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, fat med motiv av blommande trädgård samt blommor och växter, diameter 31,5/37,5 cm.

Större fat med spricka. Slitage, mistor.

Klubbat pris
810
77
88
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (5 bud)
10 jul 2019 18:48
810 SEK
9 jul 2019 0:18
760 SEK
8 jul 2019 22:33
650 SEK
3 jul 2019 19:11
555 SEK
3 jul 2019 17:36
300 SEK