VAS, porslin. Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Godronnerad vas, med motiv av blombuketter, höjd 25,5 cm.

Kantlagningar och kantsprickor. Slitage, mistor.

Klubbat pris
1 600
139
146
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
10 jul 2019 21:36
1 600 SEK
10 jul 2019 21:36
1 500 SEK
10 jul 2019 21:32
1 150 SEK
10 jul 2019 21:32
1 050 SEK
10 jul 2019 21:31
900 SEK
10 jul 2019 21:31
850 SEK
10 jul 2019 18:48
800 SEK
9 jul 2019 9:39
550 SEK
3 jul 2019 12:17
500 SEK