SLAGBORD, allmoge, 1700-talets slut eller tidigt 1800-tal.

Slagbord med två slag och enkla grindar. Balusterformade ben. Längd 180, bredd 113, höjd 75 cm.

Renoverat med lagningar och kompletteringar. Skador såsom torrsprickor och färgbortfall.

Klubbat pris
1 500
131
137
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (9 bud)
17 jul 2019 3:50
1 500 SEK
17 jul 2019 3:50
1 400 SEK
11 jul 2019 20:35
1 300 SEK
11 jul 2019 20:35
1 200 SEK
11 jul 2019 15:21
1 049 SEK
11 jul 2019 15:21
999 SEK
11 jul 2019 15:21
449 SEK
11 jul 2019 15:21
399 SEK
10 jul 2019 23:14
300 SEK