BØRGE MOGENSEN, , soffa och fåtölj, "Tremme", Fritz Hansen, 1900-talets andra hälft.

Stommar av bok, lösa stoppade plymåer. Sitsarna med sadelgjordar. Soffan med fällbar gavel. Etikettmärkta. Soffans längd ca 150, djup ca 75, sitthöjd ca 40, höjd ca 87, fåtöljens längd ca 73, djup ca 60, sitthöjd ca 40, höjd ca 72 cm.

Slitage, fläckar, skadad läderrem till soffa medföljer.

Klubbat pris
14 000
1 236
1 289
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
22 jul 2019 14:09
14 000 SEK
22 jul 2019 14:09
13 500 SEK
22 jul 2019 14:08
13 000 SEK
22 jul 2019 14:08
12 500 SEK
22 jul 2019 10:27
12 000 SEK
20 jul 2019 21:22
11 500 SEK
16 jul 2019 7:00
10 111 SEK
15 jul 2019 18:32
8 000 SEK