MATSERVIS, porslin, Rosenthal "Maria / Classic Rose Collection", 80 delar.

Vitglaserad, relief dekor med ryckt dekor av rosor. Bestående av:
12 kaffekoppar med fat
12 mattallrikar
12 förrättstallrikar
12 djupa tallrikar
12 assietter
6 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
såssnipa
tillbringare
sockerskål
9 askfat

En kopp med spricka(ej genomgående) En tallrik med nagg. Smärre slitage. Sckerskål saknar lock.

Proveniens

Svenska Hollywoodfruar, Lena Jolton

Klubbat pris
4 000
353
368
Utropspris
5 000 SEK
Budhistorik (8 bud)
27 jul 2019 18:10
4 000 SEK
27 jul 2019 18:10
3 800 SEK
27 jul 2019 18:10
3 600 SEK
27 jul 2019 18:09
3 400 SEK
27 jul 2019 18:09
3 200 SEK
24 jul 2019 11:46
3 000 SEK
21 jul 2019 19:09
350 SEK
21 jul 2019 0:55
300 SEK
Ellinor Bylander
Ellinor Bylander
Värderare. Tjänstledig.