SOFFBORD, kinesisk stil, 1900-talets mitt.

Bord med infälld målning i kinesiserande stil under glas, signerad och daterad Gurli Lindrooth 1948. Trästomme. Längd 72, bredd 59, höjd 65 cm.

Slitage. Tidigare elektrifiering under skivan avlägsnad.

Klubbat pris
550
48
50
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (5 bud)
8 aug 2019 15:06
550 SEK
8 aug 2019 15:06
500 SEK
7 aug 2019 15:31
400 SEK
7 aug 2019 15:31
350 SEK
5 aug 2019 13:29
300 SEK