GOLVUR, England, 1800-talets första hälft.

Målad urtavla signerad Tho. Bailey Oundle. Med tim/minut sekundvisare och månfas. Fodral av mahogny med beslag av mässing. Två lod, pendel och vev finns. Bredd 50, djup 24, höjd 219 cm. Nyckel finns.

Renoverat och kompletterat, lagningar. Smärre slitage och skador. Ej funktionstestad.

Klubbat pris
860
75
78
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (9 bud)
15 aug 2019 15:56
860 SEK
15 aug 2019 15:56
810 SEK
15 aug 2019 12:22
760 SEK
15 aug 2019 12:22
710 SEK
15 aug 2019 12:21
660 SEK
15 aug 2019 12:21
610 SEK
15 aug 2019 10:13
358 SEK
15 aug 2019 10:13
308 SEK
14 aug 2019 19:38
300 SEK