Arne Jones E1299

VASER, tre stycken, porslin. Qingdynastin, sent 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått, med motiv av växter, blommor och fjärilar. Totala höjder 21,5-30,5 cm.

Pilgrimsflaskan med lagningar, vaser med sprickor. Smärre nagg, mistor, bränningssprickor.

Klubbat pris
1 709
162
186
Utropspris
2 500 SEK
Budhistorik (6 bud)
30 jul 2019 15:18
1 709 SEK
28 jul 2019 16:55
1 609 SEK
28 jul 2019 16:55
1 600 SEK
28 jul 2019 1:06
1 500 SEK
24 jul 2019 12:39
1 000 SEK
23 jul 2019 1:51
500 SEK