Märta Måås-Fjetterström

(Sverige, 1873-1941)
Märta Måås-Fjetterström
(Sverige, 1873-1941)

MÄRTA MÅÅS-FJETTERSTRÖM, VÄVNAD, "Knoppen", gobelängteknik, ca 90 x 49 cm, signerad AB MMF

(AB Märta Måås-Fjetterström). Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Obetydligt ytslitage.

Jämför "Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström", färgplansch 8.

Formgivare

Klubbat pris
7 100
627
654
Utropspris
6 000 SEK
Budhistorik (24 bud)
8
12 aug 2019 21:16
7 100 SEK
12 aug 2019 21:16
7 000 SEK
12 aug 2019 21:14
6 900 SEK
12 aug 2019 21:11
6 700 SEK
12 aug 2019 21:10
6 500 SEK
12 aug 2019 21:10
6 400 SEK
12 aug 2019 21:10
6 200 SEK
12 aug 2019 21:10
6 000 SEK
12 aug 2019 20:59
5 800 SEK
12 aug 2019 9:07
5 600 SEK
11 aug 2019 21:22
5 400 SEK
10 aug 2019 21:46
5 200 SEK
10 aug 2019 21:25
5 000 SEK
10 aug 2019 21:25
4 900 SEK
10 aug 2019 16:21
4 700 SEK
10 aug 2019 16:21
4 500 SEK
8 aug 2019 16:38
4 400 SEK
8 aug 2019 9:27
4 200 SEK
8 aug 2019 9:27
4 000 SEK
8 aug 2019 9:27
3 900 SEK
7 aug 2019 9:27
3 700 SEK
7 aug 2019 9:27
3 500 SEK
7 aug 2019 9:27
3 500 SEK
6 aug 2019 11:09
3 000 SEK
Christopher Stålhandske
Christopher Stålhandske
Ansvarig specialist mattor, textilier och Islamiskt konsthantverk
+46 (0)708 19 12 58