Arne Jones E1299

SKÅLAR, ett par, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av buddhistiska emblem och växter, längd 19,5 cm.

Slitage, mistor, missfärgningar.

Klubbat pris
3 400
323
369
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (25 bud)
11
6 aug 2019 18:06
3 400 SEK
10
6 aug 2019 18:05
3 200 SEK
11
6 aug 2019 18:05
3 000 SEK
10
6 aug 2019 18:05
2 888 SEK
10
6 aug 2019 17:58
2 600 SEK
9
6 aug 2019 9:09
2 400 SEK
8
5 aug 2019 22:20
2 200 SEK
5 aug 2019 22:20
2 000 SEK
5 aug 2019 22:19
1 900 SEK
8
5 aug 2019 22:19
1 800 SEK
5 aug 2019 19:57
1 409 SEK
5 aug 2019 16:23
1 309 SEK
3 aug 2019 11:20
1 209 SEK
3 aug 2019 11:20
1 200 SEK
2 aug 2019 14:41
1 100 SEK
2 aug 2019 14:41
1 000 SEK
2 aug 2019 14:41
800 SEK
2 aug 2019 14:41
750 SEK
1 aug 2019 13:38
700 SEK
1 aug 2019 13:38
650 SEK
1 aug 2019 13:37
600 SEK
1 aug 2019 13:37
550 SEK
31 jul 2019 22:29
400 SEK
31 jul 2019 9:53
350 SEK
30 jul 2019 22:04
300 SEK