VASER, 2 st, BOJAN, STEKFAT samt BÄGARE, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i underglasyrblått. Bestående av:
En bojan med lock, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö, total höjd 14 cm.
En vas med lock, med motiv av blommor, total höjd 20,5 cm (nagg).
En vas, med dekor av skroll, antikviteter och blommor. Höjd 22 cm (stjärnsprickor).
En bägare, med motiv av drakar, höjd 9,5 cm.
Ett stekfat, med motiv av figurer i naturmiljö, längd 31,5 cm

Slitage, mistor, missfärgningar, bränningssprickor, nagg, en med stjärnsprickor.

Klubbat pris
2 900
253
265
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
10 aug 2019 18:04
2 900 SEK
10 aug 2019 18:03
2 700 SEK
10 aug 2019 18:03
2 600 SEK
9 aug 2019 13:12
2 400 SEK
3 aug 2019 19:27
2 200 SEK
3 aug 2019 9:37
2 000 SEK
2 aug 2019 23:31
500 SEK