VAS, SKÅLAR, tre stycken, samt DOSA med LOCK, porslin. Kina, 1900-tal.

Bestående av:
VAS, i famille rosefärger, med motiv av drakar och mytologiska djur. Höjd 23 cm (lagningar, nagg).
Tre skålar, i famille rosefärger, diameter 11,2-12,7 cm.
En dosa med lock, dekor i underglasyrblått med motiv av fågel på kvist, mått 6,5x6,5 cm (lock med kantlagning).

Slitage, mistor, smärre nagg. Vas med skador. Lock med kantlagning.

Klubbat pris
2 000
174
182
Utropspris
1 500 SEK
Budhistorik (17 bud)
6 aug 2019 17:56
2 000 SEK
6 aug 2019 17:56
2 000 SEK
6 aug 2019 17:56
1 900 SEK
6 aug 2019 17:56
1 800 SEK
6 aug 2019 17:54
1 400 SEK
6 aug 2019 17:54
1 300 SEK
6 aug 2019 15:36
1 200 SEK
6 aug 2019 15:36
1 100 SEK
5 aug 2019 19:56
938 SEK
5 aug 2019 19:56
888 SEK
1 aug 2019 22:17
550 SEK
1 aug 2019 20:01
500 SEK
1 aug 2019 20:01
500 SEK
1 aug 2019 20:01
450 SEK
1 aug 2019 20:01
400 SEK
31 jul 2019 12:55
350 SEK
30 jul 2019 23:55
300 SEK