KRUKA, porslin. Kina, 1900-tal.

Dekor i famille rosefärger, med motiv av figurer i landskap, diameter 20,5 cm.

Slitage, mistor, glasyrspricka på undersidan, nagg.

Klubbat pris
2 200
194
203
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (19 bud)
6 aug 2019 17:53
2 200 SEK
5 aug 2019 19:05
2 000 SEK
5 aug 2019 19:05
1 900 SEK
5 aug 2019 19:04
1 800 SEK
5 aug 2019 19:04
1 700 SEK
5 aug 2019 17:12
1 600 SEK
5 aug 2019 17:12
1 500 SEK
5 aug 2019 17:12
1 400 SEK
5 aug 2019 17:12
1 300 SEK
5 aug 2019 17:08
1 200 SEK
5 aug 2019 17:08
1 100 SEK
5 aug 2019 17:07
1 000 SEK
5 aug 2019 17:07
950 SEK
5 aug 2019 15:41
900 SEK
2 aug 2019 12:47
850 SEK
2 aug 2019 12:27
800 SEK
1 aug 2019 14:26
716 SEK
1 aug 2019 8:31
666 SEK
30 jul 2019 21:06
300 SEK