1170477

KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Kräftskål, flintgods, rörstrand, tidigt 1900-tal.

Dekor av röda kräftor mot ljus fond. Diameter 25 cm, höjd ca 12,5 cm.

Ställvis krackelerad.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Telefontid: Mån – Fre 9–13

Klubbat pris
3 600
337
354
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
10
12 aug 2019 20:00
3 600 SEK
9
12 aug 2019 20:00
3 400 SEK
10
12 aug 2019 19:24
3 200 SEK
8 aug 2019 23:22
3 000 SEK
9
8 aug 2019 23:22
3 000 SEK
Rekommendationer