KRÄFTSKÅL, flintgods, Rörstrand, tidigt 1900-tal.

Dekor av röda kräftor mot ljus fond. Diameter 25 cm, höjd ca 12,5 cm.

Ställvis krackelerad.

Klubbat pris
3 600
318
331
Utropspris
2 000 SEK
Budhistorik (26 bud)
10
12 aug 2019 20:00
3 600 SEK
9
12 aug 2019 20:00
3 400 SEK
10
12 aug 2019 19:24
3 200 SEK
8 aug 2019 23:22
3 000 SEK
9
8 aug 2019 23:22
3 000 SEK
8 aug 2019 23:21
2 800 SEK
9
8 aug 2019 23:21
2 600 SEK
8 aug 2019 22:27
2 400 SEK
8
8 aug 2019 19:44
2 200 SEK
8 aug 2019 19:43
2 000 SEK
8
8 aug 2019 19:43
2 000 SEK
8 aug 2019 18:37
1 900 SEK
8 aug 2019 18:37
1 800 SEK
7 aug 2019 23:34
1 700 SEK
7 aug 2019 23:34
1 600 SEK
7 aug 2019 23:34
1 500 SEK
7 aug 2019 23:33
1 200 SEK
7 aug 2019 23:33
1 100 SEK
7 aug 2019 23:33
950 SEK
7 aug 2019 23:33
900 SEK
7 aug 2019 5:45
750 SEK
7 aug 2019 5:45
700 SEK
6 aug 2019 21:48
650 SEK
6 aug 2019 21:27
600 SEK
6 aug 2019 20:18
500 SEK
6 aug 2019 17:06
450 SEK