Kosta Boda

(Sverige, Född 1742)
Kosta Boda
(Sverige, Född 1742)

KOSTA BODA, PARTI DIVERSE GLAS, 5 delar, glas, Kosta Boda Sverige, 1900-talets slut.

Flaska stor, design Bertil Vallien, signerad "Artists coll B Vallien Kosta Boda 89253". Höjd 31 cm.
Blått glas, design Åsa Jugnelius, signerat "åsa", höjd 24 cm.
Flaska liten, design Bertil Vallien, signerad "Kosta Boda Artists coll. B Vallien 48216", höjd 9 cm.
Vas med svart dekor, design Ulrica Hydman Vallien, signerad "Kosta Boda Artist Coll. 48736 Ulrica H.V.", höjd 8 cm.
Vas med vit dekor, design Bertil Vallien, signerad " Kosta Boda Artist coll B Vallien 48011", höjd 6 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Klubbat pris
90
1 001
95
Utropspris
150 EUR
Budhistorik (9 bud)
18 aug 2019 19:40
90 EUR
18 aug 2019 19:40
85 EUR
18 aug 2019 9:48
60 EUR
18 aug 2019 9:48
55 EUR
18 aug 2019 9:48
50 EUR
18 aug 2019 9:48
45 EUR
18 aug 2019 9:47
40 EUR
18 aug 2019 9:47
35 EUR
10 aug 2019 12:38
30 EUR