KOSTA BODA, PARTI DIVERSE GLAS, 5 delar, glas, Kosta Boda Sverige, 1900-talets slut.
Flaska stor, design Bertil Vallien, signerad "Artists coll B Vallien Kosta Boda 89253". Höjd 31 cm.
Blått glas, design Åsa Jugnelius, signerat "åsa", höjd 24 cm.
Flaska liten, design Bertil Vallien, signerad "Kosta Boda Artists coll. B Vallien 48216", höjd 9 cm.
Vas med svart dekor, design Ulrica Hydman Vallien, signerad "Kosta Boda Artist Coll. 48736 Ulrica H.V.", höjd 8 cm.
Vas med vit dekor, design Bertil Vallien, signerad " Kosta Boda Artist coll B Vallien 48011", höjd 6 cm.
Helhetsintrycket är gott.