SLAGBORD, barock, 1700-tal.

SLAGBORD, barock, 1700-tal.

Målat med dekor av blommor. Svarvade ben. Två lådor. Enkelgrindar. Total längd 169 cm, total bredd 121, höjd 75 cm.

Restaurerad/kompletterad. Smärre färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Senare bemålning

Klubbat pris
770
8 562
812
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (27 bud)
19 aug 2019 16:36
770 EUR
19 aug 2019 16:36
750 EUR
19 aug 2019 16:35
730 EUR
19 aug 2019 16:35
710 EUR
19 aug 2019 16:34
690 EUR
19 aug 2019 16:34
670 EUR
19 aug 2019 16:34
630 EUR
19 aug 2019 16:33
610 EUR
19 aug 2019 16:32
570 EUR
19 aug 2019 16:32
550 EUR
19 aug 2019 16:32
520 EUR
19 aug 2019 16:30
500 EUR
19 aug 2019 16:29
440 EUR
19 aug 2019 16:29
420 EUR
19 aug 2019 16:28
400 EUR
19 aug 2019 16:28
380 EUR
19 aug 2019 16:27
340 EUR
19 aug 2019 16:27
320 EUR
19 aug 2019 16:26
300 EUR
19 aug 2019 16:26
280 EUR
19 aug 2019 16:26
260 EUR
19 aug 2019 16:26
240 EUR
19 aug 2019 15:29
220 EUR
19 aug 2019 15:29
200 EUR
18 aug 2019 16:22
180 EUR
15 aug 2019 3:01
150 EUR
13 aug 2019 21:36
50 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492