1171237
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal
Slagbord, barock, 1700 tal

Målat med dekor av blommor. Svarvade ben. Två lådor. Enkelgrindar. Total längd 169 cm, total bredd 121, höjd 75 cm.

Restaurerad/kompletterad. Smärre färgbortfall. Åldersrelaterat slitage. Torrsprickor. Senare bemålning

Nan Jarjis
Nan Jarjis

Slutpris
770
8 212
855
Utropspris
400 EUR
Budhistorik (27 bud)
19 aug 16:36
770 EUR
19 aug 16:36
750 EUR
19 aug 16:35
730 EUR
19 aug 16:35
710 EUR
19 aug 16:34
690 EUR