HÖRNSKÅP, allmoge, 17/1800-tal

Bemålat trä. Dörrar med bakomliggande hyllor.
Bredd 83 cm, höjd 168 cm. Nyckel finns.

Åldersrelaterat slitage. Senare målning. Renoverad. Torrsprickor. Smärre färgbortfall.

Klubbat pris
220
2 523
230
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (5 bud)
18 aug 2019 19:11
220 EUR
18 aug 2019 19:11
200 EUR
15 aug 2019 2:57
180 EUR
14 aug 2019 12:18
150 EUR
12 aug 2019 21:16
40 EUR