KISTA, barock, daterad 1788.

KISTA, barock, daterad 1788.

Ek, beslag och handtag av smide och daterad 1788 invändigt. Invändigt med läddika.
Längd ca 66, bredd ca 32, höjd ca 42 cm. Nyckel finns.

Slitage. Torrsprickor. En dekorspik saknas. Ej original nyckel.

Klubbat pris
70
793
73
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
18 aug 2019 18:57
70 EUR
18 aug 2019 18:57
65 EUR
18 aug 2019 18:57
65 EUR
16 aug 2019 20:37
60 EUR
14 aug 2019 22:11
55 EUR
14 aug 2019 22:11
50 EUR
14 aug 2019 22:11
50 EUR
12 aug 2019 23:26
45 EUR
12 aug 2019 23:26
40 EUR
12 aug 2019 21:18
30 EUR