Allmogestolar, 2 st, ca 1700-tal.

Bemålad trä. Grön stol: Bredd 42 cm, höjd 87 cm, sitthöjd 47 cm.
Brun stol: Bredd 46 cm, höjd 95 cm, sitthöjd 43 cm.

Åldersrelaterat slitage och märken.

Klubbat pris
80
843
92
Utropspris
200 EUR
Budhistorik (13 bud)
18 aug 2019 19:27
80 EUR
18 aug 2019 19:26
75 EUR
18 aug 2019 19:26
75 EUR
18 aug 2019 19:26
70 EUR
18 aug 2019 19:26
65 EUR
18 aug 2019 18:51
60 EUR
18 aug 2019 18:26
55 EUR
18 aug 2019 18:26
50 EUR
18 aug 2019 18:26
45 EUR
14 aug 2019 15:43
40 EUR
13 aug 2019 9:47
35 EUR
13 aug 2019 9:47
35 EUR
12 aug 2019 21:14
30 EUR