SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.

Målat med dekor av blommor på dörrspeglarna. Daterat 1809. Profilerat krön. Invändigt hyllinredning. Längd 110 cm, bredd 48 cm, höjd 161 cm.

Åldersrelaterat slitage. Restaurerad/kompletterad. Repor. Smärre färgbortfall.

Klubbat pris
620
7 025
647
Utropspris
600 EUR
Budhistorik (18 bud)
19 aug 2019 16:32
620 EUR
19 aug 2019 16:32
600 EUR
19 aug 2019 16:32
540 EUR
19 aug 2019 16:32
520 EUR
19 aug 2019 16:31
500 EUR
19 aug 2019 16:31
480 EUR
19 aug 2019 16:31
460 EUR
19 aug 2019 16:31
440 EUR
19 aug 2019 16:31
420 EUR
19 aug 2019 16:31
400 EUR
19 aug 2019 16:30
320 EUR
19 aug 2019 16:30
300 EUR
19 aug 2019 16:28
280 EUR
19 aug 2019 15:30
265 EUR
16 aug 2019 7:04
240 EUR
14 aug 2019 8:36
220 EUR
13 aug 2019 21:37
200 EUR
13 aug 2019 19:49
100 EUR
Nan Munsterhielm-Jarjis
Nan Munsterhielm-Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492