GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.

GUNGSTOL, allmoge, 1800-tal.

Bemålad. Spjälrygg, fotstöd. Bredd 89, höjd 94, sitthöjd 54, medarnas längd 97 cm.

Åldersrelaterat slitage. Färgbortfall. Senare målning. Slitage.

Klubbat pris
180
2 029
188
Utropspris
300 EUR
Budhistorik (5 bud)
18 aug 2019 17:20
180 EUR
17 aug 2019 11:22
125 EUR
15 aug 2019 13:24
50 EUR
12 aug 2019 23:24
40 EUR
12 aug 2019 21:15
35 EUR