Inred sommarhuset

Få ditt sommarhus att kännas som hemma

991 föremål
KISTA, barock, daterad 1777.
KISTA, barock, daterad 1777.
Klubbat pris
2 025 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, silke Ghom sannolikt, signerad ca 89 x 60 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL FAGERLUND, bordslampor, ett par, Orrefors.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SÄNGBORD, ett par, jugend, 1900-talets början.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FOLKE OHLSSON, soffa, "USA 75" för Dux.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FOLKE OHLSSON, fåtöljer, ett par, "USA-75", Dux.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
SKÅP, allmoge, 1800-tal.
Klubbat pris
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNNAR ASPLUND, stolar 10 st, för Gemla, 1930/40-tal.
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TAKLYKTA, sk Bellmanslykta, 1900-talets slut.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PABLO PICASSO, efter, pochoir, numrerad 240/500.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, orientalisk, 302 x 245 cm.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SKÄNK, 1700-tal.
SKÄNK, 1700-tal.
Klubbat pris
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, Sverige, 1960-tal.
SKÅP, Sverige, 1960-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ILMARI TAPIOVAARA, stolar 4 st, "Fanett", Edsbyverken.
Klubbat pris
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOSEF FRANK, stolar, 4 st modell 970, Svenskt Tenn.
Klubbat pris
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
DAGBÄDD, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J WEGNER, fåtölj "GE-240"/"Cigarren", Danmark.
Klubbat pris
13 001 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Klubbat pris
10 901 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
KLAFFBORD, 1800-talets slut.
Klubbat pris
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
JOSEF FRANK. Golvlampa, typ 2148. Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, Ligna, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 808 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR 4 st snarlika senbarock 1700-tal.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOFFERT, omkring 2000.
KOFFERT, omkring 2000.
Klubbat pris
3 650 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÅGSOFFA, Gustaviansk, 1700-talets slut.
Klubbat pris
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BERTIL VALLIEN, väggljusstake, Boda Smide, 1960-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
UNO & ÖSTEN KRISTIANSSON, vägglampa, Luxus, 1950/60-tal.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1940-tal.
BORDSLAMPA, 1940-tal.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
MATTA, Marocko, 138 x 100 cm.
Klubbat pris
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KUDDFODRAL, 6 st, Kelim, ca 45 x 45.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, tre delar, 1800-tal.
MATBORD, tre delar, 1800-tal.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, Amsterdamskolan, Holland, 1920-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA/TEXTIL, antik, Verneh, Kaukasus, 163x271 cm.
Klubbat pris
310 EUR
Utropspris
300 EUR
SÄNGBORD, ett par, jugend.
SÄNGBORD, ett par, jugend.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS LERIN, olja på pannå, signerad.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, taklampa, Markaryd, 1960-70-tal.
Klubbat pris
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning.
Klubbat pris
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, gustaviansk, 1800-talets början.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
HATTHYLLA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RECTA, fickur, 51 mm.
RECTA, fickur, 51 mm.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS J. WEGNER, soffbord "CH 008", Carl Hansen.
Klubbat pris
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, pallar, 5 st, "E60", 1900-talets slut.
Klubbat pris
4 522 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj med fotpall, "Pernilla", Dux.
Klubbat pris
4 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA, Kelim, ca 285 x 77 cm.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ISHINK/CHAMPAGNEKYLARE, tenn, CG Hallberg, 1933.
Klubbat pris
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVBORD, Jugend, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, E. Pettersson Gefle, 1930-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, färglitografi, signerad.
Klubbat pris
827 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, Glas&Trä, Hovmantorp, daterad 1957.
Klubbat pris
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1930-tal.
BYRÅ, 1930-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
INGER PERSSON, bordslampor, ett par, stengods, Rörstrand.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOSEF FRANK, golvlampa, modell G2326, Firma Svenskt Tenn.
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BRUNO MATHSSON, 2 st fåtöljer, "Pernilla" DUX.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, 1960-70-tal.
SOFFBORD, 1960-70-tal.
Klubbat pris
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅP/VITRINSKÅP nyrenässans 1800-talets slut.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK