Ivar Ålenius-Björk

(Sverige, 1905-1978)
Ivar Ålenius-Björk
(Sverige, 1905-1978)

IVAR ÅLENIUS-BJÖRK, Skulptur, brons. Signerad och numrerad.

Stående kvinna, guldpartinerad brons, signerad Ivar Ålenius-Björk samt med monogram och numrerad 6/10. Höjd 38 cm (inkl bas 41 cm).

Obetydlig ytsmuts. Mindre skrapmärken.

Klubbat pris
6 600
626
717
Utropspris
8 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
19 jul 2019 21:25
6 600 SEK
19 jul 2019 11:52
6 400 SEK
14 jul 2019 2:25
6 200 SEK
14 jul 2019 0:59
6 000 SEK
13 jul 2019 15:45
5 700 SEK
13 jul 2019 0:07
5 500 SEK
12 jul 2019 11:14
5 300 SEK
12 jul 2019 0:07
4 800 SEK
11 jul 2019 23:08
4 400 SEK
11 jul 2019 18:19
2 200 SEK
11 jul 2019 10:38
2 000 SEK

Lisa Gartz
Lisa Gartz
Ansvarig specialist silver
+46 (0)709 17 99 93