Madeleine Pyk – en samling F769

KARMSTOLAR, ett par, troligen Danmark, 1900-talets mitt.

Karmstolarna är tillverkade av teak och har rottingklädd rygg och sits. Sitthöjd 42 cm.

Smärre slitage. Rotting med bristningar.

Klubbat pris
1 900
180
207
Utropspris
3 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
14 aug 2019 21:57
1 900 SEK
13 aug 2019 14:28
1 600 SEK
8 aug 2019 21:14
1 500 SEK
Christian Olsén
Christian Olsén
+46 (0)703 09 56 57