1160486
Arne Norell
(1917-1971)
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal
70 tal

ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Sirocco", 1960/70-tal.

Stomme av palisander. Lös plymå i sits. Klädsel av skinn. Sitthöjd 36. Bredd 70. Djup 66. Höjd 70 cm.

Slitage. Fläckar. Repor. Märken. Knapp saknas.

Om Cites

CITES-intyg medföljer

Läs mer om CITES-bestämmelser här

Slutpris
20 005
1 867
2 067
Utropspris
12 000 SEK
Budhistorik (32 bud)
9
14 aug 20:03
20 005 SEK
10
14 aug 20:03
20 000 SEK
9
14 aug 20:01
19 500 SEK
10
14 aug 20:01
19 000 SEK
9
11 aug 21:04
17 300 SEK