Joan Miró

(Spanien, 1893-1983)
Joan Miró
(Spanien, 1893-1983)

JOAN MIRÓ, färglitografi på Arches-papper, signerad Miró och numrerad 69/120 med blyerts.

"Ubu aux Baleares", 1971. 50,5 x 66 cm.

Ej examinerad ur ram. Gulnad. Övre hörn med genomslag efter uppfästning a tergo.

Maeght 787.

Klubbat pris
17 000
1 482
1 551
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (11 bud)
3 aug 2019 18:40
17 000 SEK
3 aug 2019 16:46
16 500 SEK
3 aug 2019 16:46
16 000 SEK
3 aug 2019 10:34
15 500 SEK
3 aug 2019 10:33
15 000 SEK
3 aug 2019 10:33
15 000 SEK
29 jul 2019 17:49
12 000 SEK
27 jul 2019 23:22
8 000 SEK
27 jul 2019 10:14
2 000 SEK
27 jul 2019 7:11
1 800 SEK
26 jul 2019 19:54
300 SEK