1167206
Stig Lindberg
(1916-1982)
Stig lindberg, skuptur, stengods, "springare", gustavsberg studio

STIG LINDBERG, skuptur, stengods, "Springare", Gustavsberg studio.

I form av stiliserad häst. Tryckt och målad dekor. Signerad Stig L och med studiohanden. Höjd 25 cm, längd 28,5 cm.

Obetydligt ytslitage. Obetydliga märken.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Slutpris
15 500
1 451
1 603
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (17 bud)
19 jul 17:01
15 500 SEK
19 jul 17:01
15 000 SEK
19 jul 17:01
15 000 SEK
19 jul 16:46
14 500 SEK
19 jul 16:45
14 000 SEK